boxagahiir [at] gmail.com

توجه :» تبلیغات رایگان فقط مرتبط با کشاورزی و صنایع سبز تائید خواهد شد."حتما قبل از انجام معامله از صحت آگهی ها اطمینان حاصل کنید"

تبلیغات کشاورزی-آگهی کشاورزی-بازاریابی کشاورزی-تبلیغات صنایع غذایی-فروشگاه کشاورزی

آگهی رایگان کشاورزی-تبلیغات کشاورزی-آگهی صنایع سبز-تبلیغات صنایع غذایی-آگهی دام وطیور-فروشگاه کشاورزی

انواع بیمه حمل بار و تضمین بار توسط باربری یا اتوبار

انواع بیمه حمل بار و تضمین بار توسط باربری یا اتوبار

آگهی رایگان
  • email
  •    تهران تهران
  • http://iranexco.com
  • حمل ونقل وخدمات گمرکی حمل و نقل زمینی
  • 143 بازدید
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  • رجائی جنوب، 24متری طالقانی، جنب بازار میوه و تره بار شهرداری

بیمه باربری چیست و چطور میتوانیم کالای خود را بیمه کنیم ؟

تا حالا بریتان پیش آمده که بخواهید بار یا کالایی را به طرق مختلف زمینی ( جاده ای یا ریلی ) ، هوایی و یا دریایی ارسال نمایید و در صدد بیمه یا ضمانت بار به منظور تضمین سلامت بار در طول مسیر ارسالی خود باشید ؟ در واقع این سوال ممکن است برای عموم مردم جامعه پیش آید و میخواهیم مختصری راجع به بیمه حمل بار به شهرستان برایتان شرح دهیم.
شرکت های ارائه دهنده خدمات باربری تهران مرسوله مشتریان را از یک نقطه به نقطه ای دیگر حمل مینمایند و ضرورت ضمانت بار که تضمین سلامت محموله را در بر میگیرد توسط بیمه حمل بار انجام میگیرد. ضرورت بیمه حمل بار زمانی بیشتر میشود که فرستنده کالا تصمیم به ارسال محموله خود به شهرستان یا شهرستانهای دورتر و یا حتی خارج از کشور دارد و در این صورت برای تعهد اطمینان بار ارسالی ،انتخاب بیمه حمل کالا بهترین گزینه است. از طرفی بارهایی که مقدار آنها زیاد است و یا از ارزش مادی زیاد و یا از حساسیت بالایی برخوردار هستند ، تضمین سلامت تحویل آنها به مقصد بسیار مهم است و برای جلوگیری و جبران خسارت های احتمالی وارده به اجناس ارسالی ، بیمه کردن آنها از طرف صاحب بار، تصمیم عاقلانه ای است. از این رو امروزه نوعی بیمه تحت عنوان بیمه باربری وجود دارد که با تعرفه های مناسب پوشش خوبی برای تضمین سلامت بار مشتریان به مقصد محسوب میشود. مطابق این نوع بیمه ، بیمه گر متعهد می شود که در ازای دریافت حق بیمه ازطرف بیمه گذار ، در صورت بروز خسارت به مرسوله در حین مسیر ( از لحظه بارگیری تا تخلیه بار در مقصد ) ، به تعهد خود عمل نموده و پس از مراحل ابتدایی مربوطه ،خسارت و هزینه های وارده را با توجه به سقف مالی بیمه نامه مربوطه ،پرداخت نماید.
بدین ترتیب کالای ارسالی مشتریان توسط باربری و بیمه گذار بیمه می شود .

حال باید بدانیم چه نوع بیمه هایی در زمینه حمل بار وجود دارند ؟

بیمه های باربری به دسته کلی تقسیم می شوند :

1) بیمه های باربری داخلی
2) بیمه های باربری صادرات – واردات
3) بیمه باربری یا ترانزیت

بیمه بار داخلی : این نوع بیمه همان طور که از نامش پیداست جهت امور مربوط به داخل کشور مانند اتوبار و باربری تهران ، حمل بار از تهران به شهرستان و بالعکس و یا حتی از شهری به شهری دیگر در سراسر ایران می باشد. این بیمه ها نیز دارای چند نوع بیمه هستند که به ترتیب زیر :
الف :بیمه نامه های عمومی: در این نوع بیمه نامه، لزوما پیش از شروع پروسه حمل همه کالا ها، نیاز به مراجعه بیمه گذار و در نتیجه صدور بیمه نامه از سوی بیمه گر نیست. این نوع بیمه بسیار ساده است و مطابق با آن مسائل مهمی از جمله مسائل حقوقی طرفین، شرایط بیمه و همچنین روش های حمل اجناس و کالاها و همچنین هزینه های بیمه همه بطور کامل و شفاف مشخص می شوند.
ب : بیمه نامه ساده: این نوع بیمه نامه جهت حمل کالاهای خاصی استفاده می شود و معمولا جهت حمل کالاها به تعداد محدود و با تنوع نسبتا کم مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که پیش از اقدام به این کار و استفاده از این نوع بیمه، بهتر است اطلاعات کافی در موردوضعیت این نوع بیمه و شرایط شرکت های باربری و بیمه داشته باشید.
ج :بیمه نامه پوشش باز : در این نوع بیمه، با توافقی که بین بیمه گر و بیمه گذار انجام می شود، پرداخت حق بیمه لازم نیست یک دفعه صورت بگیرد بلکه در مدت زمان های مشخصی که در مورد آن توافق شده (مثلا هر یک هفته یا دو هفته یکبار) پرداخت هزینه های بیمه باربری صورت می گیرد.
بیمه باربری صادرات – واردات
این نوع بیمه هم همانطور که از اسمش پیداست، جهت بیمه اجناسی است که از کشور به خارج، صادر و یا وارد می شوند. این نوع بیمه باربری بسیار حساس است و به خصوص برای تجار و یا شرکت های بازرگانی بین المللی داخل و یا خارج از کشور، اهمیت زیادی دارد. 

تماس باما:

رجائی جنوب، 24متری طالقانی، جنب بازار میوه و تره بار شهرداری

55205113

http://iranexco.com